ТОПЛИ ПРОИЗВОДИ ПРОИЗВОДИ

RK9950 Тестер на струја за контролирано истекување

Тестерот може да се користи за тековен тест за истекување на апарати за домаќинство, електронски инструменти, електронска опрема, електрични алати, електрични апарати за греење и други производи.

RK9950 Program Controlled Leakage Current Tester

RK2672AM/ RK2672BM/ RK2672CM/ RK2672DM Тестер за издржување на напон

Тестерот за напон RK2672AM за издржување на Meiruike е мерниот инструмент за цврстина на притисок, главно се користи за безбедносен тест за истекување на изолацијата на производот.

RK2672AM/ RK2672BM/ RK2672CM/ RK2672DM Withstand Voltage Tester

RK9930 ТЕСТЕР ЗА ОТПОРНОСТ НА ЗЕМА Вовед на производ

Тестерот може да се користи за тестирање на отпорноста на заземјување на апарати за домаќинство, електронски инструменти, електронска опрема, електрични алати, електрична опрема за греење и други производи.

RK9930 GROUND RESISTANCE TESTERProduct Introduction

Отпор на изолација од серијата RK2681

Тестер за отпор на изолација од серијата RK2681 е еден вид инструмент за мерење на перформансите на изолацијата на апарати за домаќинство, апарати за осветлување, електрични апарати за греење, електронски компоненти, диелектрични материјали, целата машина и така натаму. Брза брзина на тестирање, добра способност за ракување, Функција.

RK2681 Series Insulation Resistance

За нас Во Меируике

Водечка индустрија во тестирање и мерење на инструменти и метри.

Основано во 2006 година, тоа е претпријатие со висока технологија посветено на истражување и развој, производство и продажба на инструменти за тестирање и мерење, метри и поврзана индустриска опрема.

Меруике инсистира на независни иновации и има развиено и произведено безбедносни регулативи, регулативи за медицинска безбедност, Мерачи на напон за издржување на ултра висок напон, Дигитални високонапонски броила, DC Тестери со низок отпор, Паметни броила за напојување (броила за напојување), Линеарни напојувања, И Префрлување на напојувања.

Meiruike Electronic

ИСКЛУЧЕНИ ПРОИЗВОДИ ПРОИЗВОДИ

ВЕСТИ Динамички

1-200R4151SLF 1-200R4152230F7 1-200R4151P1928 1-200R4151F0U1 1-200R415162WK 1-200R4151543157
2021-октомври-чет

Високонапонски дигитален мерач RK149-20ASerie...

[Марко] Погледна многу метри. Сепак, тој мисли дека HP3458A е најдобар, иако тие беа претставени пред повеќе од 30 години во 1989 година. Некој му донирал на [Марко], но тој покажал некои пораки за грешка и покажал нестабилно однесување кога започнал, па му требале некои поправки. Според [Марк...
2021-октомври-среда

Изборен работник во Грузија отпуштен поради кинење...

Канцеларијата е на удар на приврзаниците на Трамп кои донесоа сеопфатна легислатива што може да доведе до преземање на државниот законодавен дом под контрола на републиканците. Изборната канцеларија во округот Фултон, Демократската партија на Џорџија, во понеделникот соопшти дека двајца работници биле отпуштени поради кинење ...
2021-септември-втор

Известување за кинескиот национален ден и таа...

Почитувани клиенти, Ви благодариме за поддршката! Доаѓа Националниот ден во 2021 година, целиот персонал на Shenzhen Meiruike Electronic Technology Co., Ltd. На сите клиенти им посакува среќен празник! Според Уредувањето за празникот на националниот ден во 2021 година на Генералната канцеларија на Државниот совет и специфичните...
2021-септември-саб

Енбриџ протекува 10.000 галони од линијата 3 d...

Северна Мин Во новиот извештај објавен од MPCA, агенцијата ги истакнува протекувањата помеѓу 8 јуни 2021 и 5 август 2021 година. Во писмото што го поттикна создавањето на извештајот, 32 пратеници од MN побараа MPCA „привремено да ја прекине сертификацијата од Дел 401 и му нареди на Енбриџ веднаш да ул...
2021-септември-чет

SCI (Slaughter Company Inc.) објави дека...

SCI (Slaughter Company Inc.), лидер во правењето на безбедноста поедноставна, најави додавање на тестери за отпор на напон од серијата 298 на тестерите за отпорност на напон од серијата 290. 298 е тестер на напон за издржување на наизменична струја од 500 VAC, кој може да обезбеди излезна струја од 100 mA. За време на наизменичниот напон издржан...
2021-септември-среда

Известување за одмор на фестивалот во средината на есента

Почитувани клиенти, Според националните законски празници и деловната ситуација на нашата компанија, нашата компанија ќе има одмор од 19-ти до 21-ви септември, вкупно 3 дена. 18 септември (сабота), 22 септември Нормална работа. За време на празникот, доколку има итна потреба од клиенти, П...
  • facebook
  • linkedin
  • youtube
  • twitter
  • blogger

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја