Testues i polaritetit të mikrofonit RK5991N

Testuesi i polaritetit të mikrofonit RK5991N mund të dallojë polaritetin pozitiv dhe negativ të çdo lloji, madhësie, materiali, rezistencë të plotë të kufjeve të altoparlantit, marrësin e spirales lëvizëse automatikisht dhe me shpejtësi.

Gjerësia e pulsit të matjes: 0.4ms


Përshkrim

Parametri

Aksesorë

RK-5991N Testues i polaritetit të mikrofonit

Prezantimi i produktit

Testuesi i polaritetit të mikrofonit RK5991N mund të dallojë polaritetin pozitiv dhe negativ të çdo lloji, madhësie, materiali, rezistencë e plotë të kufjeve të altoparlantit, marrësi i spirales lëvizëse automatikisht dhe me shpejtësi. Instrumenti ka avantazhet e funksionimit të thjeshtë, pa gabime, LED automatike ose tregues alarmi, instrumenti miraton matjen automatike dhe të shpejtë të llojit të pulsit dhe zbulon indeksin e tonit të altoparlantit në linjën e montimit.

Karakteristikat e performancës

Tre lloje të testit të amplitudës së pulsit, testi polar është i shpejtë dhe i saktë.
Tingulli i polaritetit, indeksi i dritës, ai mund të zgjedhë polaritetin pozitiv, negativ të alarmit
Mund të lidhë sinjalin e testit të jashtëm të tonit, merr zbulimin e pastër të tonit ndërsa merr testin e polaritetit në mënyrë sinkrone.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Model RK5991N
  Matja e gjerësisë së pulsit 0.4 ms
  Matja e amplitudës së pulsit ≥10Vp-p
  Aplikacion Amplituda e pulsit në H, është e përshtatshme për folës të përgjithshëm
  Amplituda e pulsit në M, është e përshtatshme për altoparlantin kupolë
  Amplituda e pulsit në L, është e përshtatshme për altoparlantin MYLAY dhe marrësin e spirales lëvizëse.
  Mikrofoni me sensor Mikrofoni kondensator
  Alarmi zanor Mund të ndërrojë alarmin "+", "-".
  Ndjeshmëria e testit Klasi i lartë≥25cm, i mesëm dhe i ulët≤25cm
  Shpejtësia e provës Rreth 0.2 s
  Konsumi i energjisë ≤10VA
  Kërkesat për fuqi 220V±10%,50Hz±5%
  Mjedisi i punës 0℃~40℃,≤85% RH
  Dimensioni i jashtëm 255×145×220 mm
  Pesha 2 kg
  Aksesor Mikrofoni (tubi zanor), linja e testimit
  Model Foto Lloji
  RK26006C

  201607070939009797

  standarde Terminali në distancë
  RK26005C

  20160921093345094509

  standarde Mikrofoni
  RK00001

  20160630154444484448

  standarde Kabllo të energjisë
  Manual

  2015062415430772772

  standarde
  kartën e garancisë 20150624154012341234 standarde

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Produktkategoritë

  Përqendrohuni në ofrimin e zgjidhjeve mong pu për 5 vjet.

  • facebook
  • linkedin
  • YouTube
  • Cicëroj
  • bloger
  Produktet e veçuara, Harta e faqes, Matësi i tensionit, Matës dixhital i tensionit të lartë, Matës i tensionit të lartë, Matësi i kalibrimit të tensionit të lartë, Matës i tensionit të lartë statik, Matësi dixhital i tensionit të lartë, Të gjitha Produktet

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni